Breussova masáž

Breussova masáž

Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou  k prohloubení uvolnění těla.  Může se ale použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energetická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu.

Breussova masáž uvolňují meziobratlové bloky. Tím se srovná  páteř do přirozené pozice a meziobratlové ploténky mají větší možnost se vrátit do původní pozice.

Breussova masáž je jemné masážní metoda akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky.

Breussova masáž pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“.

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének hrudních nebo bederních.

Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Meziobratlová ploténka či méně často meziobratlová destička je elastická tkáň tvořící nárazníkovou zónu mezi dvěma sousedními obratli. Tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku. S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.